Kapcsolat

 

Mátrai Sándor ev.

Adószám 69548222-1-35
Nyilvántartási szám 53343891

 

Telefonszám
+36 (30) 457 5995
 

E-mail cím
info@robotfunyirotelepitok.hu

 

Hasznos információk
Gyakran Ismételt Kérdések
A gyeprobotok szenzorok segítségével érzékelik az előzetesen elhelyezett határolóvezetékeket. A kábel tehát behatárolja a munkaterületet, a robotfűnyírók ezen a zárt területen végzik a munkát. A munkaterületen belüli akadályokat (fák, bokrok, stb.) ütközésérzékelő szenzoraikkal, vagy az akadályok körül megfelelő távolságra lefektetett kábel hurkokkal kerüli ki a gyeprobot, amely szisztematikusan feltérképezi a terepet és végzi a fűnyírási munkálatokat.
Legyen szó kisebb előkertről vagy több ezer m2-es nyaralóról, a robotfűnyírók széles skálája optimális megoldást nyújt minden igényre. Amennyiben szeretnél szép, egyenletesen nyírt gyepet egész évben, valamint időt megtakarítani az eddig heti rendszerességű kézi fűnyírás kiváltásával, akkor neked mindenképpen a legjobb megoldást egy robotfűnyíró alkalmazása jelenti.
A robotfűnyírók nem gyűjtik a füvet! Működési elvük szerint egy-egy vágási periódusban a fűszálak felső, 1-2 mm-ét vágják le, amelyek visszahullanak a gyep felületére, természetes tápanyagként szolgálva a nyírandó terület számára.
A gyártókra szigorú jogi előírások vonatkoznak, amelyek szabályozzák például a pengék és a fűnyíróház széle közötti távolságot. Ezen kívül minden robot rendelkezik emelőérzékelővel. Ha a fűnyíró felemelkedik, a kés motorja azonnal kikapcsol. A biztonsági intézkedések ellenére azonban a robotfűnyíró tulajdonos minden esetben tartsa és tartassa be a felhasználói kézikönyvben szereplő biztonsági előírásokat. A kisgyermekeket nem szabad felügyelet nélkül hagyni a kertben, miközben a robotfűnyíró dolgozik, erre megoldás lehet az éjszakai nyírás beállítása. Ha további kérdésed van egyéb biztonsági megoldásokról, kérjük, lépj kapcsolatba velünk elérhetőségeink valamelyikén.
Az ütközések és az akadályok önmagukban nem jelentenek gondot. Nehézségek merülnek fel, amikor a kiemelkedések magassága miatt a robotfűnyíró fennakad (ez a határolóvezetékek szakszerű lefektetésével elkerülhető) vagy a kertben túl sűrűn helyezkednek el fák. Ezért fontos, hogy ilyen esetekben kérj tanácsot tőlünk, a legpontosabb leírással a kertről és megfelelő képeket csatolva.
A sikeres telepítést követően szakembereink elvégzik a robot beállításait és megtörténik a fűnyíró tesztelése. Ezt követően elmagyarázzuk az alapvető beállítási lépéseket, melyről érdemes jegyzetet készíteni. Okostelefonról működtethető robotfűnyírók esetében segítünk a regisztrációban és az alkalmazás használatával kapcsolatban, valamint a biztonsági kódok beállításában. Ezen lépések során történik többek között a robotfűnyírók nyírási idejének a beállítása.
Igen, a gyeprobotok lefedik a teljes, körbe határolt gyepfelületet. Egy előre programozott algoritmus alapján feltérképezik azt, és ez alapján végzik a nyírási munkájukat. Egyes gyártók, modellek rendelkeznek szegélyvágó funkcióval, melynek köszönhetően nincs szükség időszakos utómunkálatokra a szegélyek nyírását illetően.
Nem, a gépek el vannak látva ütközés érzékelő szenzorokkal, egyes modellek pedig ultrahangos érzékelőkkel, ennek köszönhetően a robotfűnyírók észlelve az akadályt, irányt váltanak és folytatják a munkájukat.
Igen, ez nem akadály! Ebben az esetben a robotfűnyíró munka idejét össze kell hangolni az öntözőrendszer működési idejével. Erre azért van szükség, mert a fűnyíró hatékonyabban dolgozhat száraz körülmények között, és a vágási kép is szebb lesz ezáltal. A nem összehangolt nyírási/öntözési beállítások esetén fordulhatnak elő kellemetlenségek, gondolva itt a kiemelkedő öntözőfejekre.
Igen, a robotfűnyírók időjárástól függetlenül az előre beállított időpontok szerint nyírják a füvet. Viszont szélsőséges időjárás, vihar, nagy intenzitású eső alkalmával célszerű bevinni a gépet csapadéktól védett helyre. Egyes modellek rendelkeznek esőérzékelő szenzorokkal, így bizonyos mértékű csapadék esetén automatikusan a védett töltőállomásra térnek vissza.
Nagyon egyszerű, pár perc alatt elvégezhető folyamat, amelyről minden modell használati utasításában pontos leírást kapsz. A pengék, kések élettartamát, ezáltal csereperiódusát több tényező befolyásolja (pl. a gép nyírási gyakorisága, a gyepfelület minősége, a nyírási területre kerülő kövek, faágak) ezért a vágórendszert ajánlatos heti rendszerességgel ellenőrizni, minden esetben a gép kikapcsolt állapotában, védőkesztyűt használva. A pengéket kis méretük, valamint kemény anyagminőségük miatt élezni nem lehet, cserére szorulnak.
Modelltől függően 50-65 dB zajszinten működnek, amely megfelel egy működő hűtőszekrény zajkibocsátásának. Ebből adódóan alkalmazhatóak éjszakai fűnyírási beállítások is a robotfűnyírón, mert nem zavarja saját és a szomszédjaink nyugalmát.
A kábelekben a töltőállomás által generált mikro feszültség fut, amely teljesen ártalmatlan az élő szervezetre.
Igen! Eddigi tapasztalataink alapján a házi kedvencek hamar hozzászoknak a kert „új lakójához”. A robotfűnyírók ütközés, emelés és borulás elleni védelmi funkcióinak köszönhetően nem jelentenek veszélyt a kedvencekre.
A szintkülönbségek nem okoznak gondot, a fűnyírók 30-40%-os lejtőkön is megfelelően végzik a munkájukat, egyes modellek megbirkóznak akár 70%-os emelkedőkkel.