Robotfűnyírók téli tárolása

2023.10.17.

Az időjárás előrejelzések szerint a hőmérséklet hamarosan tartósan 10 fok alatt várható, így szép lassan a fű növekedése is megáll, ezért javasoljuk, hogy október-november folyamán rakják el szeretett robotfűnyírójukat biztonságos, fűtött tároló helységbe!

Ha nem szeretne Ön „bajlódni” a gép tisztításával, karbantartásával vagy tárolásával, akkor ebben is nagyon szívesen segítünk, válasszon különböző téli csomagjaink közül!

Robotfűnyíró téli tárolási csomagok 2023/2024 - bővebb információk itt érhetők el

Ha nem tudja, hogy melyik csomagajánlatunkat válassza, akkor kérdezze a szakértőnket, aki segít az optimális választásban!

Telefon: +36 (30) 457 5995

E-mail: info@robotfunyirotelepitok.hu

Web: www.robotfunyirotelepitok.hu

 

Robotfűnyíró téli tárolása - mire kell odafigyelni?

Az első és legfontosabb, hogy a fűnyírót legkésőbb az első olyan héten hozzuk be a kertből, amikor rendszeressé válnak az éjszakai, reggeli fagyok. Ez nagyjából amúgy is egybe esik a fű növekedésének megállásával is, addig azonban hagyják dolgozni a gépet.

  • fontos, hogy mind a robotfűnyírót, mind a töltőállomást, illetve annak töltő-trafóját is meleg, fagymentes helyen kell tárolni!  A garázs, a vezetékek és a töltő hosszabbító kábele is kint maradhat télen, azoknak nem lesz baja

  • amikor bevisszük a gépet, szépen tisztítsuk meg (száraz kefével, esetleg nedves ronggyal, de semmiképpen sem folyó vízzel, pláne nem nagynyomású mosóval). Fontos, hogy mindenhonnan eltávolítsuk a rákerült nyesedéket, a felső burkolat és a gép közötti részt különösen beleértve, továbbá a kerék és gépház közötti részt, valamint a késtárcsa, tárcsavédő burkolat, gépház közötti részeket.

  • tisztítás után nézze át alaposan a gépet, nem sérült, törött, görbült-e valami, ami kijavításra szorul,

  • érdemes ekkor a késeket is rögtön lecserélni

  • a téli tárolás során a gépet havonta egyszer fel kell tölteni (a töltőállomásba közvetlenül is bedugható a trafó), mégpedig bekapcsolt állapotban, mert csak akkor veszi a gép megfelelően a töltést! A töltési ciklust követően újra ki kell kapcsolni a robotfűnyírót.

  • a töltőállomásról lecsatlakoztatott kábeleket vízmentesen kell tartani, érdemes kábelvédő dobozt használni

  • A tavaszi beüzemelés előtt javasolt egy szoftverfrissítésre behozni üzletünkbe a robotot (ennek díja nettó 8.000.- Ft), mert szinte mindig van újabb, frissebb, okosabb program hozzájuk, amely új funkciókat, fejlettebb nyírási algoritmust tartalmaz.

  • Tavasszal a fűnyírót csak akkor tegye vissza a kertbe, ha már biztosan nem lesz fagy éjjel, hajnalban.

 

Ha nem szeretne Ön „bajlódni” a fentiekkel, akkor természetesen nagyon szívesen segítünk benne mi is téli tárolás- és szerviz szolgáltatásunk keretein belül, szakszerűen intézzük a ki- és beszerelést, tisztítást és egy kifejezetten erre a célra kialakított, fűtött helyiségben tároljuk, töltjük a robotfűnyírókat. Alább összeállítottunk többféle szolgáltatási csomagot is, melyekből ügyfeleink évről-évre mind többen igénybe veszik valamelyiket.

Igény esetén várjuk mielőbbi visszajelzését a fent megadott elérhetőségeink egyikén, mert a rendelkezésre álló, téli tárolásra szolgáló helyeink limitáltak.